"SCADA/IIoT Uygulamaları Geliştirme Verimliliğinizi Arttırın."

inSCADA ile Gelişin ve Geliştirin.

"inSCADA birçok farklı endüstride çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır. Uygulamanız her ne olursa olsun, inSCADA etkili bir tesis izleme ve kontrol sistemi geliştirmenize yardımcı olur. "

"Her yerden tek bir platform ile tüm sistemlerinize bağlanın"

inSCADA ile Dijital Dönüşümünüzü Başlatın.

"inSCADA güncel teknolojiler kullanılarak geliştirilmiş web tabanlı bir SCADA yazılımı geliştirme platformudur. Geliştirme faaliyetleri alışılmışın dışında masaüstü bir IDE aracılığı ile değil, geliştiricilerine web arayüzünden sunduğu araçlar ile yapılır. Derleme ve dağıtım aksiyonlarına gerek yoktur. Çalışma zamanında tüm geliştirme faaliyetlerinizi kesintisiz yürütebileceğiniz özgün bir platformdur."

AVANTAJLARI

inSCADA platformu uygulamaları çalıştırmak için yayınlama (deploy) ve derleme (compile)  operasyonlarına ihtiyaç duymaz. Tüm yapılandırma ve programlama faaliyetleri çalışma zamanın da (runtime) yapılır. Yapılandırma ve programlama girdileri güçlü doğrulama ve kısıtlama mekanizmalarından geçirilir.  Geliştiricilerin çökmeye (software crash)  sebep olabilecek yanlışlıkla yapılandırma ve programlama girdileri oluşturmasına fırsat vermez.

Yayınlama (deploy) ve derlemeye (compile) ihtiyaç duymaksızın tüm geliştirme sürecini çalışma zamanında (runtime) yürütebilirsiniz.

Gerçek Zamanlı Uygulama Geliştirme
transportation_edited.png

inSCADA platformunda aynı anda birden fazla proje üzerinde üzerinde çalışabilirsiniz. Çalışma zamanında dilediğiniz kadar proje oluşturabilir, düzenleyebilir ve çalıştırabilirsiniz. Merkezi SCADA uygulamalarınızda, her bir uzak lokasyonlardaki sistemlerinizi ve tesislerinizi ayrı projeler olarak oluşturabilir, benzer sistemler ve tesisleriniz için projelerinizi klonlayabilirsiniz.

Aynı Anda Birden Fazla Proje Üzerinde Çalışma
computer.png

Sistem ve tesislerini farklı projeler olarak gruplandırarak tüm geliştirme, izleme ve raporlama gibi faaliyetleri kesintisiz bir şekilde yürütebilirsiniz

inSCADA platformu, bilinen ve en çok kullanılan raporlama araçlarının (Crystal Report, Jasper Report, Excel gibi) kullanımına imkan verdiği gibi bunlardan bağımsız olarak, bir tesiste ihtiyaç duyulabilecek saatlik bazda günlük, günlük bazda aylık ve aylık bazda yıllık raporları, hiçbir programlama ve derleme bilgisi gerektirmeden anında oluşturabilmenizi sağlar.

Anında Rapor Oluşturma
analytics.png

İhtiyacınız olan tüm raporlama işlemlerini hiçbir programlama bilgisi gerektirmeyen kullanıcı dostu bir ara yüz ile kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

inSCADA platformu, web erişim özelliği ile aynı anda birden çok kullanıcının her yerden sisteme erişimine olanak sağlar. Bunun yanı sıra servis tabanlı bir alt yapıya ve servislerle yönetilebilir bir mekanizmaya sahiptir. inSCADA geliştiricinin yaptığı her operasyon bir servis çağrısıdır. Bu onu otomatik yönetilebilir bir uygulama haline getirir. inSCADA web servisleri verileri, ERP, EAM gibi uygulamalar ile paylaşabilir veya onlarla tam entegre olabilir.

Tüm kullanıcılar sisteme uzaktan erişebilir ve servis tabanlı altyapısı sayesinde otomatik yönetilebilir, diğer uygulamalar ile tam entegre olabilir.

Web Erişimi ve Servisleri
computer (1).png

inSCADA platformu, lokasyon bilgilerini girdiğiniz projelerinizin istediğiniz değerlerini ve mimik ekranlarını coğrafi harita üzerinde görselleştirebilir. Bunun için mevcut GIS sisteminizle veya ücretsiz online harita servisleri (google-maps, bing-maps gibi) ile entegre olabilir.

Projeler Haritası
street-map.png

Tüm projelerinizi özelleştirilebilen bir harita desteği ile detaylı bir şekilde görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.

inSCADA platformu, script/expression 'larınız için esnek yapılandırma formları oluşturmanızı sağlar. Bu sayede script/expression 'larınız her kullanımında tekrar düzenlemek zorunda kalmazsınız. Oluşturduğunuz form üzerinden parametrelerinizi değiştirmeniz yeterli olacaktır. Bu aynı zamanda geliştirici dışında diğer düzenleyenler için daha kullanıcı dostu bir yöntemdir.

Code2Form
interface.png

Komut dizisi/ifade (script/expression) formları oluşturarak parametrelerinizi her kullanımda kodu düzenlemeye gerek kalmadan kontrol edin.

inSCADA platformu, web tabanlı mimarisi sayesinde aynı anda birden çok geliştiricinin platform üzerinde uygulama geliştirmesine imkan verir. Bu sayede büyük ölçekli uygulamalarınızın geliştirilme ve devreye alma süreci kısalmış olur, verimliliğiniz artar. Chat özelliği ile de takım üyelerinin platform üzerinde işbirliği arttırılmış olur.

Takım Çalışması ve Chat
business-and-finance.png

Ekibinizin projeniz üzerinde aynı anda çalışmasına ve uygulama geliştirmesine olanak sağlayarak verimliliğinizi artırın.

Klasik sorgulama ile veri kaydetme metotları onlarca cihazdan binlerce değersiz verinin depolanmasına ve network trafiğinizin meşgul edilmesine sebep olabilir. Bu durum veri depolama ve GSM/GPRS temelli iletim maliyetlerinizi artırır. inSCADA ise, klasik sorgulama ile veri güncelleme (updating data by polling) metodunun dışında, istisna ile veri güncelleme (updating data by exception) metodunu da kullanır. inSCADA verilerinizi değiştiğinde (when changed), belirlenen eşik (threshold) değerlerinin dışına çıktığında veya tanımlanan herhangi bir olaya (event) bağlı olarak kaydetmesi ve güncellemesi için geliştirilmiştir.

Akıllı Veri Toplama
connection.png

Akıllı veri kaydetme özelliği ile gereksiz verilerin oluşturacağı bir ağ trafiğinden ve bunu takip eden depolama ve iletim maliyetinden kurtulun.

inSCADA, QR Kodu ile veri alışverişi yapabilir. Operatörlerin periyodik bir şekilde ve lokal olarak devamlı değiştirmesi gereken değerlerin bu yolla güvenli değişimi, sisteme veri transferi sağlanır. Operatörler bu sayede bu operasyonları çok daha kısa bir sürede ve hata riski olmadan tamamlar.

interface.png
QR Kodu ile Güvenli Veri Transferi

QR kodu kullanarak verilerinizin güvenli ve hızlı bir şekilde, hataya yer vermeksizin lokal transferini sağlayabilirsiniz.

inSCADA, piyasada kullanılan pek çok endüstriyel cihazın (Flowcomputer, Gas Chromotograph, Protection Relay gibi) varsayılan haberleşme tablolarını hazır olarak barındırır. Cihazlarla iletişime geçmek için yapmanız gereken tek şey ihtiyacınız olanı seçmek. Standartlarının dışında yapılandırılmış cihazların varlığından da endişe etmenize gerek yok. Onları da kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Zengin içeriği ve özelleştirmeye açık bir kütüphane desteği ile tüm cihazlarınızı rahatlıkla sisteminizde barındırabilirsiniz.

Cihaz Kütüphanesi
computer (2).png

inSCADA Platformundan kullanıcılarına SMS, E-Posta, Whatsapp, Slack mesajları gönderebilirsiniz.  Alarmları , kullanıcı aksiyonlarını otomatik mesaj olarak gönderilmesi için yapılandırabilirsiniz.

email.png
Bildirim Servisleri

Bildirim servislerini kullanarak, SMS, E-Posta, WhatsApp, Slack mesajları gönderebilirsiniz.

inSCADA, restFul özelliği sayesinde tüm programlama teknolojileri ile entegre olabilir. 

Geliştiriciler inSCADA restAPI lerini kullanarak diledikleri programlama dilinde (Visual Studio C#,C+, VB, Java, Python, R, SCALA gibi) yeni arayüzler, özelleştirilmiş SCADA paketlerini geliştirebilirler. 

software.png
OEM

Üreticiler, imalatçılar kendi SCADA yazılımlarını hızlıca geliştirebilir ve müşterileri için yeniden paketleyebilirler.  

VE DİĞER TÜM ÖZELLİKLERİ

ENDÜSTRİ 4.0

"Intelligent NodeS"

inSCADA rol aldığı tüm endüstriyel tesis, sistem ve makina kontrol sistemlerini Endüstri 4.0'a hazır hale getirir.

 

Artık yatırımınızın büyük akıllı bir ağın, akıllı bir üyesi olma potansiyeli vardır.

BULUT

"Cloud Architecture"

inSCADA platformu, private ve public sunucular üzerinde hizmet verebilir. 

Birden fazla organizasyon ve şirketin uygulama projelerini, tek bir platform üzerinde yönetilmesine olanak sağlar.

Müşterileriniz bulut da veya sunucularınız da kendilerine tahsis edilen alan içerisinde tüm geliştirme, izleme ve raporlama gibi faaliyetleri kesintisiz, güvenli bir şekilde sürdürür.

HER PLATFORMDA

inSCADA Cross-Platform bir yazılımdır.

Windows, Linux ve Mac OS işletim sistemleri ile tamamen uyumlu çalışır.

Modern mimarisi, inSCADA' yı her platformda kullanılabilir olmasını sağlar. Sadece erişim yetenekleri ile değil. Sunucu bilgisayarlar da, endüstriyel Panel PC ler de, masaüstü bilgisayarlarınız da hatta düşük donanım kaynaklı mobil işlemcili IoT cihazlarınızda dahi rahatlıkla çalışabilir.

inSCADA ÖRNEK EKRANLAR

Tımarlı HES
ORRIFICE RMS
ORRIFICE RMS
Induction Furnace
Vertical Kaplan Type Unit
HPU
Trends
Example - WTPS Control
RMS
Projeler Haritası
Example - WTPS
ABB Gas Chromotograph

inSCADA  İşinize Nasıl Fayda Sağlayabilir Öğrenin

Sizinle görüşmek için sabırsızlanıyoruz,  ürünümüz ve sunduğumuz avantajlar hakkında uzmanlarımız tarafından bilgi almak için bizimle iletişime geçin.