top of page

Hikayemiz

Yenilikçiler. Hayalperestler.

inSCADA 'yı gerçekleştirme hayallerimiz çok eskilere dayanmasına rağmen bu yolda ilk somut adım 2014 yılında atıldı. 2014 yılına kadar fikir aşamasında olan "SCADA Yazılımı Geliştirme Platformu" yapma isteğimiz, daha sonraları "Cloud SCADA" fikrine evrildi ve gelişti. Bu hayalimiz 2014 'de TUBITAK TEYDEB 1507 AR-GE programına yaptığımız başvurumuzun kabul görmesi ile AR-GE projesine dönüşdü ve çok yoğun geçen bir AR-GE sürecinden sonra tecrübeli ve özverili ekibimizin desteği ile hayalimiz artık bir gerçek oldu. " Hoş geldin inSCADA."

"Çok iyi bir fikriniz ile beraber hayata geçirmek için uygun koşullarınız olması gerekir. Aksi takdirde kendinizi maliyetli sonu olmayan, hayal kırıklıkları ile dolu bir yolculukta bulabilirsiniz."

ProMIS, 1994 yılında Türkiye'deki sekiz otomasyon şirketinden biri
olarak kuruldu. O zamandan bu yana Türkiye ve yurt dışında farklı sektörlerde 100'den fazla projeye imza attı, ancak bunların çoğu EPC veya entegratör olarak Petrol, Gaz ve Enerji sektörlerinde gerçekleşti. Bu süreç içerisinde uzun yıllar Citect SCADA yazılımının Türkiye Distribütörlüğünü yürüttü. Citect distribütörlüğü döneminde, farklı sektörlerde ve farklı uygulama alanlarında faaliyet gösteren partnerleri ile ortak çalışmalar ve projeler gerçekleştirdi. Tüm bu süreçte ekibini ve tecrübesini bu zamana kadar taşıyarak gelen
ProMIS artık tecrübelerinden yeni fikirler üreten bu fikirlerini hayata geçiren, üreten, güçlü, yenilikçi bir organizasyon haline dönüştü.

AR-GE Projemiz 2016 yılında TUBİTAK nezdinde başarılı bir şekilde sonuçlandı. TUBITAK 1507 destek programı ile almış olduğumuz akademik danışmanlık desteği, hakem değerlendirmeleri ekibimizi, ürünümüzü geliştirdi ve güçlendirdi.

 

Projemizin çıktısı olan inSCADA, ProMIS' in yurt içinde ve yurt dışında yürüttüğü orta ve büyük ölçekli otomasyon ve SCADA projelerinde kullanıldı, bu projelerde edindiği uygulama deneyimleri ile de daha güçlendi, kararlı ve güvenli bir ürüne dönüştü. 2016 yılından itibaren ProMIS' in tamamladığı anahtar teslim projelerde  50'ye yakın noktada lokal SCADA uygulaması olarak kullanılmaktadır.

"2017 yılı sonunda milli ve yerli bir ürün olarak belgelendirildi."   

2020 yılı sonu itibari ile lisanslandırma politikaları belirlenen inSCADA, tüm SCADA/IIoT uygulama geliştiricilerin kullanımına sunuldu.

kosgeblogo_freelogovectors.net_.png
856_tubitak.jpg

*KOSGEB ve TUBİTAK Kurumlarına desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

bottom of page