top of page

"SCADA/IIoT Uygulamalarınızın görselleştirme ve analiz kabiliyetlerinizi arttırın"

inSCADA Historian

inSCADA Platformu , topladığı verileri zaman serisi veritabanına kaydeder. Bu sayede geçmişe yönelik verilerin çağrılması , istatiksel değerlerin hesaplanması  , raporlanması ve analiz edilmesi çok daha hızlı yapılabilmektedir. inSCADA Platformu bu özelliği ile doğal bir "Historian" aracıdır. 

BI Araçları ile Entegrasyon

inSCADA Platformu , bilinen modern bir çok BI analiz ve raporlama araçları ile entegre olabilir. 

Bunlar ; Grafana, Power BI, Excel ve diğerleri ...

line-chart.png

trend grafik

inSCADA Platformu , kaydedilen verileriniz üzerinde inceleme ve analiz yapabilmeniz için güçlü bir proses analiz aracı sunar. Bu araç ile zamana bağlı verilerinizin , bir çok istatistiksel değerlerine hızlıca ulaşabilirsiniz. Belirlediğiniz zaman aralığı filitresine bağlı olarak , alarmlar , olay kayıtları , kullanıcı aktiviteleri kayıtlarıda aynı analiz ekranında gösterilir. Böylelikle , verilerinizin şüpheli değişim anlarında , etki edebilecek tüm aktivite kayıtlarını inceleme yeteneğine sahip olursunuz. 

responsive.png

BI ARAÇLARI İLE ENTEGRASYON
[GRAFANA]

inSCADA Platformundaki uygulamalarınızın mimik ekranlarını , Grafana dashboard panellerine yerleştirebilirsiniz. Hatta bunun tam tersi de mümkün. Grafana dashboardlarınızı inSCADA platformunda mimik ekranlarınıza ve inSCADA dashboardlarına yerleştirebilirsiniz.
 

Grafana ile inSCADA platformunda topladığınız verilere , inSCADA veritabanına bağlantı kurarak erişebilir , analiz ve raporlama ekranları hazırlayabilirsiniz.

excel.png

EXCEL ADD-IN

inSCADA , Microsoft Excel'den geçmişe dönük verilerin kolaylıkla alınabilmesi için bir add-in araç sunar. Bu araç ile Excel içerisinde açılan inSCADA menüsünden , inSCADA platformuna bağlantı kurarak, geçmişe yönelik verileri excelinize çekebilirsiniz. Hatta gerçek zamanlı verileri Excel hücrelerine bağlayabilirsiniz. 

Excel' deki analiz yeteneklerinizi prosesinizin analizi için kullanabileceğiniz faydalı bir araç.

bottom of page